Producenci
Jaka pompa ciepła do domu o powierzchni 150m2
Jaka pompa ciepła do domu o powierzchni 150m2

Pompy ciepła, będące nieodłącznym elementem nowoczesnej technologii grzewczej, są cennym rozwiązaniem dla wielu gospodarstw domowych. W zasadzie działają one na zasadzie transferu ciepła z jednego miejsca do drugiego - podobnie jak działają chłodziarki, ale w przeciwnym kierunku. 

czytaj całość »
Klimatyzator przenośny czy warto kupić?
Klimatyzator przenośny czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny to coraz bardziej popularne urządzenie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród osób pragnących zapewnić sobie komfortowy chłód w upalne dni. Często stawiamy sobie pytanie: czy warto zainwestować w takie urządzenie? Oto kilka argumentów, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

czytaj całość »
Jaki klimatyzator -kompakt , split czy przenośny
Jaki klimatyzator -kompakt , split czy przenośny

 

Pod względem konstrukcyjnym klimatyzatory dzielą się na dwa typy - kompaktowe i typu split. Te pierwsze mają wszystkie elementy w jednej obudowie. Aby mogły działać, trzeba tylko wyprowadzić rurę wylotową na zewnątrz domu. Do tej grupy zaliczają się modele przenośne, z pojemnikiem na skropliny, który trzeba regularnie opróżniać. Ich mankamentem jest duży ciężar i niewielka efektywność. Zazwyczaj nie wystarcza do schłodzenia całego pomieszczenia. Kolejną wadą tych klimatyzatorów jest duży poziom hałasu podczas pracy.

 

 

 

Urządzenia typu split są dwuczęściowe. W pomieszczeniu montuje się jednostkę wewnętrzną, w której znajduje się parownik, filtry i wentylator. Na zewnątrz budynku umieszcza się natomiast drugą jednostkę, która mieści sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny. Dzięki temu, że elementy te, będące głównym źródłem hałasu, oddalone są od pomieszczeń mieszkalnych, praca klimatyzatora dwuczęściowego nie jest uciążliwa dla domowników.

czytaj całość »
Zasady działania klimatyzatorów
Zasady działania klimatyzatorów

Klimatyzator działa na podobnej zasadzie jak lodówka. Odpowiednikiem zamrażalnika jest parownik, w którym następuje chłodzenie otaczającego powietrza. Ciepło, pobrane przez czynnik chłodniczy (tradycyjnie nazywany freonem), transportowane jest do skraplacza i usuwane na zewnątrz. Obieg funkcjonuje dzięki sprężarce, która jest zasilana prądem. Niezbędnym elementem urządzenia są też wentylatory, które zwiększają przepływ powietrza wokół parownika i skraplacza. Klimatyzator można zamontować w dowolnym momencie, również w istniejącym już domu. Nie trzeba bowiem ingerować w istniejącą instalację wentylacyjną i grzewczą czy niszczyć wykończonych ścian i podłóg. Każda jednostka działa niezależnie, niepotrzebne jest prowadzenie do poszczególnych pomieszczeń kanałów klimatyzacyjnych. Klimatyzator jest prosty, intuicyjny w obsłudze, bardzo łatwo zaprogramować pożądaną temperaturę, by ochłodzić pomieszczenie i spędzać czas w komfortowych warunkach.

czytaj całość »
Montaż klimatyzacji
Montaż klimatyzacji

   

Montaż klimatyzacji przynosi wiele korzyści domownikom. Nowoczesny klimatyzator służy przede wszystkim do schładzania pomieszczeń latem, ale może też dogrzewać wnętrze zimą. Dodatkowo oczyszcza powietrze nawiewane do wnętrza. Poprawnie wykonany montaż klimatyzacji zapewni efektywne działanie całego układu. Podpowiadamy, jak zamontować klimatyzator.

Informacje :

Jakiego obiektu dotyczy montaż urządzenia

 • dom ,
 • biuro ,
 • mieszkanie ,
 • obiekt komercyjny.

 

Miejsce montażu klimatyzacji.

Ważną informacją przy montażu jest fakt ,że urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej . Oba te urządzenia połączone są rurami oraz kablami. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich w ścianie , aby były one niewidoczne. Jednostka zewnętrzna posiada również specjalną rurkę, która odprowadza wilgoć poza urządzenie. Dlatego też często agregaty są umieszczona nad trawnikiem, aby odprowadzana woda nikomu nie przeszkadzała. Warto również zabezpieczyć elewację przed skraplaniem się wody, ponieważ mogą powstać nieestetyczne zacieki trudne do usunięcia.

Jakiego klimatyzatora szukamy:

 • ścienny
 • kasetonowy
 • przypodłogowy 
 • kanałowy
 • podstropowy

Jak dobrać klimatyzator do wielkości pomieszczenia

 • uwzględniając powierzchnię

Dobór mocy klimatyzatora zależy od kubatury lub powierzchni pomieszczenia, w którym chcemy zamontować urządzenie. Najczęściej stosuje się wzór :m2x100=W moc chłodnicza. Korzystając z tej metody w pierwszej kolejności obliczamy metraż pomieszczenia , następnie mnożymy go przez współczynnik 100. Wynik to wartość mocy chłodniczej wyrażonej w watach niezbędnej do ochłodzenia danej powierzchni.  

 • uwzględniając kubaturę

Obliczenia na podstawie powierzchni w m2 sprawdzają się wyłącznie w przypadku pomieszczeń o standardowej wysokości między 2,5m a 2,8 m. Jeżeli mamy wyższe pomieszczenie możemy zastosować wzór uwzględniający kubaturę tj. wynik mnożenia powierzchni pomieszczenia przez jego wysokość m3x40=W moc chłodnicza 

Przy nietypowych przypadkach prosimy o kontakt z fachowcem 506-493-682 Grzegorz 

 

Jaka ilość pomieszczeń chcemy schłodzić /ogrzać

Ważna informacja 

Jeżeli chcemy schłodzić /ogrzać jedno pomieszczenie wówczas montujemy klimatyzator split czyli jedna jednostka wewnętrzna + jedna jednostka zewnętrzna. W ofercie posiadamy klimatyzatory ścienne marki:

 • klimatyzatory ścienne Rotenso 
 • klimatyzatory ścienne AUX
 • klimatyzatory ścienne Sevra
 • klimatyzatory ścienne Toshiba
 • klimatyzatory ścienne LG
 • klimatyzatory ścienne Gree
 • klimatyzatory ścienne Sinclair
 • klimatyzatory ścienne Haier
 • klimatyzatory ścienne Fuji Electric
 • klimatyzatory ścienne Ge Appliances 
 • klimatyzatory ścienne Heiko
 • klimatyzatory ścienne Samsung 

Jeżeli chcemy schłodzić /ogrzać więcej niż jedno pomieszczenie wówczas montujemy klimatyzatory multi split czyli jedna jednostka zewnętrzna + kilka jednostek wewnętrznych .

Pamiętaj o wyborze konkretnego modelu klimatyzacji.

Przy doborze konkretnego modelu pomoże Nasz technik

Grzegorz  506-493-682

Jaką kwotę przeznaczasz na urządzenie 

Kiedy chcesz dokonać inwestycji 

Prześlij Nam pytania mailowo lub poprzez kontakt telefoniczny :

506-493-682 lub 534-314-529 lub poprzez formularz kontaktowy 

[email protected]

ZAPYTAJ O MONTAŻ

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl